Armakent - Bursa Konut Projeleri

Bursa Konut Projeleri

Armakent

@konut.isim

@konut.isim
Tel 1: 0 224 243 67 67 Faks: 0 224 241 73 71
Tel 2: 0 224 452 64 33 Gsm: --------------
Web: www.cevre.com
Email: cevre@cevre.com
Adres: Beşevler Mh. - Yıldırım Cd. No:128 Nilüfer / Bursa
Firma: [Çevre İnşaat


Armakent Hakkında


Konsept
Armakent/Beşevler projesi ile Nilüfer İlçesi, Yıldırım caddesinde, konumu ve sistemi ile farklı bir yapı gurubu amaçlandı.

Projelendirmede ana unsur olarak, daha fazla yeşil alan ve daha fazla ortak yaşama alanı düşüncesinden hareket edildi.

Bu düşünce ile otoparklar, her daireye bir adet otopark alanı olmak üzere toprak altına alındı. Otopark üzeri ve kalan bütün diğer alanlar mevcut ağaçlar ve ilave yapılacak peysaj düzenlem esiyle birlikte, bahçe, oturma alanları, çoçuk oyun alanları olarak değerlendirildi.


Bunun dışında ayrıca, blok altlarında ve otoparkın devamında site sakinlerinin kullanımına, spor alanları, fitness center, sauna, toplantı mekanları, özel aktivitelerin yapılabileceği salonlar olarak düşünüldü.


Armakent’te, 24 saat güvenlik, kamera ile kon trol giriş kontrol binasından sağlanacaktır. Binaların tamamındaki yüksek ısı ve su yalıtımlarının yanında, ortak alanların aydınlatmalar ı , Solar paneller ile sağlanacak olup, ortak giderlerin enaza indirilmesi, aynı zamanda düşük enerjili bina oluşturulması amaçlandı.


Kullanılacak malzemelerin tamamı kalite belgeli, 1. sınıf ve özellikle doğa dostu ve doğal malzemeler olmasına azami özen gösterilecektir. Sit ede üç ana blokta toplam 60 daire olacaktır.

Yapı:

Proje en son deprem yönetmeliklerine uygun yapılacaktır. Bloklar betonarme olarak inşaa ed ilecektir. Kullanılacak; Beton Sınıfı C 30, Donatı S420 (St III a ). 1. Derece Deprem Bölgesi, Zem in Gurubu B3 ve Zemin Emniyet gerilmesi 1,70 kg/m2 dir. İlgili standartlar; TSE 498-500-9967 ve ABYYHY 2007 dir.

Dış Cephe:

Isı yalıtım levhaları ile mantolanan betonarme perde ve tuğla veya gaz beton dış duvar yapı elemanları üzeri dış cephe boyası veya dekoratif kaplama elemanları ile kaplanacaktır. .

Doğramalar:

PVC doğrama yapılacaktır. Doğramalar Isı camlı olacaktır. Daire dış kapıları çelik kapı olacaktır. Kapılar en az 2mm sac kalınlığına ve üç aşamalı kilit sistemine sahip olacaktır. Daire iç kapıları, tasarımına uygun ahşap kasa ve pervazlı, ahşap kaplamalı veya laminat kanat olarak imal edilecektir.

Döşemeler:

1.sınıf yerli veya ithal seramik/laminat parke kullanılacaktır.

Duvarlar :

Alçı sıva üzeri su bazlı boya olacaktır. İki kat astar, zımpara ve 1. sınıf işçilik ile yapılacaktır.

Tavanlar :

Su bazlı tavan boyası, gereken yerlerde alçıpan asma tavan yapılacaktır.

Balkon Korkulukları :

Betonarme Perde üzeri Aluminyum yada Paslanmaz korkuluk, veya lamine cam şeklinde uygulanacaktır.

Binalarda ortak mahaller

Ana giriş ve dış merdivenler :

Doğal taş kaplama, merdivenler ve sahanlıkları mermer kaplama olacaktır.

Merdiven korkulukları:

Aluminyum veya Paslanmaz sistem korkuluk olacaktır.

Duvar Kaplaması:

Alçı üzeri su bazlı boya ile boyanacaktır. (Filli Boya, Marshall, Dyo markalarından tercih edilecek olanı kullanılacaktır.)

Tavan Kaplaması:

Su bazlı tavan boyası olacaktır. Filli Boya, Marshall, Dyo markalarından tercih edilecek olanı kullanılacaktır.

Sıcak su ve ısıtma:

Site genelinde ortak ısıtma ve sıcak su sistemi olacaktır. Klima Tesisatı salonlarda klima tesisatı altyapısı yapılacaktır. Yangın Alarm Sistemi Her dairede mutfak bölümünde ısı ve gaz dedektörleri olacaktır. Her kat holünde yangın ihbar butonu konulacaktır.

Elektrik :

Zayıf Akım Topraklama tesisatı Tüm binalarda standartlara uygun topraklama tesisatı yapılacaktır.

Telefon / TV / İnternet Tesisatı :

Her dairede salon, mutfak ve odalara hizmet verecek telefon hattı için alt yapı kurulacaktır. Daireler içerisine projesine uygun telefon, data ve TV prizi konulacaktır. Daire içi internet altyapısı kurulacaktır.

Dijitaj İntercom Sistemi :

Blok girişlerinden daireler görüntülü olarak aranacak ve dijital interkom sistemi olacaktır.

Merkezi Uydu Anten Sistemi :

Digital TV altyapısı ve merkezinin temini yapılacaktır. Digitürk TV altyapısı yapılacaktır. Jeneratör Elektrik kesintilerinde yol, çevre aydınlatma, merkezi sistemler ve ortak teknik altyapı cihazlarına elektrik sağlamak için jeneratör ve tesisatı yapılacaktır. Ortak alanlarda, güneş enerjili sistem olarak oluşturulduğunda Jeneratör konulmayacaktır.

Asansörler :

Bloklara projesine uygun TSE standartlarında CE belgeli asansör yapılacaktır. Peyzaj Projesine uygun otomatik sulama sistemli bitkilendirme yapılacaktır.

Güvenlik :

Site çevre sınırında site güvenliğince izlenen CCTV kameralar için altyapı sağlanacaktır. Blok giriş ve daireler arası görüntülü intercom bulunacaktır.

İnşaat Alanı
Proje Alanı : 5.045 m2
Daire Alanları : 11.000 m2
Kapalı Otopark Alanı : 2000 m2
Sığınak Alanı : 800m2
Kapalı Ortak Alanlar : 1.400 m2
Açık Ortak Alanlar : 3000m2
 
ARMAKENT ile size metro istasyonuna, Nilüfer sosyal tesisleri ve kültür merkezine yürüyüş mesafesi kadar yakın bir  yaşam ayrıcalığı sunuyoruz. ARMAKENT, Nilüfer İlçesi, Yıldırım caddesi üzerinde ve İzmir yoluna 50 metre, Fatih Sultan Mehmet Kavşağına 250 m mesafededir.

 

Armakentlilere güneşin gücünü sunuyoruz

Armakent ‘in ortak alanları Solar Paneller ile sağlanan enerji ile aydınlatılmaktadır. Kapalı Otopark, açık alanlar, bina girişleri ve merdiven holleri gibi genel mekanlarda güneş panellerinden üretilecek elektrik enerjisinden sağlananan enerji kullanılacaktır. ARMAKENT Projesiye; ortak giderlerde tasarruf sağlanacak, daha az enerji tüketimi ile doğa korumasına katkıda bulunulacaktır.

 

ARMAKENTLİLER

  •  Kaliteli malzeme ile inşa edilmiş, az katlı dayanıklı konutlar sayesinde deprem korkusu yaşayamayacak.
  •  Yüksek güvenlik önlemleri sayesinde, içiniz her an huzurlu olacak.
  • ARMAKENT GÜNEŞ ENERJİSİ ile bütçelerinde tasarruf yapacak.
  • Özledikleri merhabalarla dolu sıcak komşuluk ilişkilerine kavuşacak.
  • ARMAKENT’te yaşamlarına başladıklar zaman evlerinin değeri artacak.

 

Armakent Hakkında YorumlarSizin Yorumunuz Nedir?